Spelschema 2021

Spelschema 2021
(kontakta gärna mig om du vill veta mer om spelningarna nedan)

april
6/4 Bää muu nöff x3 förskolor i Farsta stf
7/4 Bää muu nöff x2 förskolor i Farsta stf
8/4 Bää muu nöff x3 förskolor i Farsta stf
9/4 Bää muu nöff x2 förskolor i Farsta stf
13/4 Bää muu nöff x3 förskolor i Farsta stf
14/4 Bää muu nöff x2 förskolor i Farsta stf
15/4 Bää muu nöff x3 förskolor i Farsta stf
16/4 Bää muu nöff x2 förskolor i Farsta stf
19/4 Bää muu nöff x1 förskolor i Farsta stf
20 /4 Bää muu nöff x3 förskolor i Farsta stf
21/4 Bää muu nöff x2 förskolor i Farsta stf
22/4 Bää muu nöff x2 förskolor i Farsta stf
23/4 Bää muu nöff x2 förskolor i Farsta stf
27/4 Bää muu nöff x3 förskolor i Farsta stf
28/4 Bää muu nöff x2 förskolor i Farsta stf
29 /4 Bää muu nöff x3 förskolor i Farsta stf
30/4 Bää muu nöff x2 förskolor i Farsta stf

maj
3/5 Bää muu nöff x3 förskolor i Farsta stf
4/5 Hallå i lådan öppna förskolan Forsängen, Farsta strand
5/5 Hallå i lådan på förskolan Kronan, Kungsholmen
6/5 Bää muu nöff på Jensens förskola Kristineberg
7/5 Konsäärt  Hovsjö bibliotek INSTÄLLT!!
9/5 Konsäärt på Musikaliska INSTÄLLT!!
10/5 Bää muu nöff på förskolan Forskaren, Lappkärrsberget
11/5 Bää muu nöff förskolan Dammen, Kungsholmen
12/5 Bää muu nöff förskolan Skogen, Hammarbyhöjden
17/5 Bää muu nöff x 2 Loveiselunds förskolor, Hässelby
18/5 Bää muu nöff x 1 Loveiselunds förskolor, Hässelby
19/5 Bää muu nöff x 2 Loveiselunds förskolor, Hässelby
20/5 Bää muu nöff x 2 på förskolor i Skärholmen
21/5 Bää muu nöff x 2 på förskolor i Skärholmen
24/5 Bää muu nöff x 2 på förskolor i Skärholmen
25/5 Bää muu nöff x 2 på förskolor i Skärholmen
26/5 Bää muu nöff x 2 på förskolor i Skärholmen
27/5 Bää muu nöff på förskolan Bokkammaren, Hässelby
28/5 Bää muu nöff  på förskolan Gula villan, Kungsholmen
31/5 Bää muu nöff x 2 på förskolor i Skärholmen

juni
1/6 Bää muu nöff x2 på förskolan Astrakanen/Kaprifol, Hässelby Gård
2/6 Bää muu nöff x 2 Fagerlidsparken, Hökarängen
3/6 Grammisgala
7/6 Bää muu nöff x2 förskolan Lönneberga/Gröna katten; Hässelby
8/6 Bää muu nöff x 3 förskolan Majamyra, Axelsberg
9/6 Bää muu nöff x 2 förskolan Fiberpenna, Midsommarkransen
10/6 Premiär Mekaniska orkestern, Tegelscenen Hökarängen kl 17.00
12/6 Mekaniska orkestern, Tegelscenen Hökarängen kl 16.00
14/6 Hallå i lådan x 2 på förskolor i Bagarmossen
15/6 Hallå i lådan x 2 på förskolor i Bagarmossen
16/6 Hallå i lådan x 2 på förskolor i Bagarmossen
17/6 Hallå i lådan x 2 på förskolor i Bagarmossen
18/6 Bää muu nöff x 1 på förskola i Telefonplan
21/6 Bää muu nöff x 2 på förskolor i Telefonplan
22/6 Bää muu nöff x 2 på förskolor i Telefonplan
23/6 Hallå i lådan på förskola i Blåsut
24/6 Bää muu nöff x 2 på förskolor i Telefonplan

juli
26/7 Undra sa flundra x 2, Växjö
27/7 Undra sa flundra x 2, Växjö
28/7 Undra sa flundra x 2, Växjö
29/7 Undra sa flundra x 2, Växjö

augusti
10/8 Speldosan x 2 parklek Spånga-Tensta
11/8 Speldosan x 2 parklek Spånga-Tensta
12/8 Speldosan x 2 parklek Spånga-Tensta
17/8 Badorkestern i plaskdammen vid Fagelidsparken
21/8 Konsäärt kl 13.00 Kammarmusikfestivalen i Södertälje
26/8 Speldosan på förskolan Kullerbyttan, Årsta
31/8 Badorkestern på förskola Bäverhyddan

September
2/9 Bää muu nöff för dagmammor i Bromma
7/9 Hallå i lådan och Speldosan, Förskolan Årstaliden Årsta
8/9 Hallå i lådan kl 9.30 och 10.15 Öppna förskolan Odlarängen i Tallkrogen
9/9 Mekaniska orkestern på Efterhäng i Hjorthagen
12/9 Konsäärt kl 11.00 och 13.00 på Musikaliska
14/9 Bää muu nöff x 2 på Mitticity förskolor
15/9 Bää muu nöff x 3 på Mitticity förskolor
16/9 Bää muu nöff x 3 på Mitticity förskolor
17/9 Hallå i lådan på förskolan Lillskogen
20/9 Bää muu nöff x 2 på Mitticity förskolor
21/9 Hallå i lådan på Tyska skolans förskola
22/9 Bää muu nöff x 2 på Mitticity förskolor
23/9 Hallå i lådan på förskolan Kullerbyttan, Årsta
23/9 Bebispodden Live kl 16.30 på Tegelscenen, premiär!
24/9 Bebispodden Live Skogås bibliotek kl 10.00 OBS Ändrat datum!
28/9 Hallå i lådan på förskolan Forskaren
29/9 Bää muu nöff på förskolan Årstaligan
30/9 Hallå i lådan kl 10.30 på Öppna förskolan på parkleken Forsängen

Oktober
2/10 Konsäärt i Flemmingsbergskyrkan kl 13.00
4/10 Bää muu nöff i Fagerlidsparken kl 9.30 och kl 10.15
5/10 Filt & kudde x 2 på förskolan Svandammsgården
6/10 Mekaniska orkestern kl 16.30 Efterhäng i Bagarmossen
7/10 Filt & kudde x 2på förskolan Rönneberga
8/10 Hallå i lådan Flemmingsbergs bibliotek kl 10.00
11/10 Bää muu nöff på förskolan LM-gården
12/10 Bää muu nöff x 2 på förskolan Östbergabackarna
13/10 Bää muu nöff på förskolan Skagersvägen
14/10 Bää muu nöff på förskolan Hattis
15/10 Speldosan kl 15.30 Odlarängens parklek, Tallkorgen
19/10 Filt & kudde x 2 i Hagsätra/rågsved
20/10 Filt & kudde x 2 i Hagsätra/rågsved
21/10 TegelJazzkonsert med mina låtar, kl 16.30 Tegelscenen
26/10 Bää muu nöff på Förskolan Lunden, kl 10.00
27/10 Hallå i lådan på Jensens förskola i Kristineberg
28/10 Konsäärt på förskolan 79 & Park kl 9.30
29/10 Filt & kudde på förskolan Eurenii.

November
2/11 Mekaniska orkestern på Bagarmossens bibliotek kl 10.30
9/11 Bää muu nöff på förskolan Solåsen, Akalla
10/11 Mekaniska orkestern kl 16.30 Efterhäng i Midsommarkransen
11/11 Undra sa flundra på Efterhäng i Spånga
12/11 Konsäärt på öppna förskolan i Upplands bro x 2
13/11 Konsäärt i Järfälla x 2
15/11 Mekaniska orkestern på turné i Halland
16/11 Mekaniska orkestern i Halland
17/11 Mekaniska orkestern i Halland
18/11 Mekaniska orkestern i Halland
19/11 Mekaniska orkestern i Halland
23/11 Bää muu nöff på förskolan Rönneberga
24/11 Badorkestern på förskolan Skeppet, Östermalm
25/11 Mekaniska orkestern kl 16.30 Tegelhäng på Tegelscenen
30/11 Filt & kudde på förskolan Viveln

December
2/12 Konsäärt på Öppna förskolan Forsängen i Farsta strand kl 10.30
8/12 Mekaniska orkestern Efterhäng i Botkyrka