Spelschema 2018

Här är mitt spelschema för våren 2018. Uppdateras löpande…

Januari

10/1 kl 9.30 Hallå i lådan förskolan Norrbacken

16/1 kl 9.30 Filt & kudde förskolan Trädet

16/1 kl 10.10 Filt & kudde förskolan Trädet

18/1 kl 9.30 Filt & kudde Hornstulls bibliotek

18/1 kl 10.15 Filt & kudde Hornstulls bibliotek

21/1 kl 13.00 Filt & kudde Hornstulls bibiotek

23/1 kl 10.00 Undra sa flundra på Tegelscenen

26/1 kl 9.30 Filt & Kudde på förskolan Svea Döbelnsgatan

26/1 kl 10.10 Filt & Kudde på förskolan Svea Döbelnsgatan

28/1 kl 12.00 Badorkestern i Vara badhus

30/1 kl 9.00 Filt & kudde förskolan Skattgömman

30/1 kl 10.00 Filt & kudde förskolan Skattgömman

31/1 prelbokad förskola Enskede-Årsta-Vantör

 

Februari

2/2 kl 9.30 Hallå i lådan Stureby förskola

3/2 kl 11.00 Filt & kudde Biblioteket i Rimbo

5/2 kl 9.30 Filt & kudde förskolan Bäverhyddan

6/2 kl 9.30 Filt & kudde på förskolan Rönnbärsgården (Pärongården)

6/2 kl 10.10 Filt & kudde på förskolan Rönnbärsgården (Pärongården)

7/2 kl 9.30 Undra sa flundra Älta kulturknut

7/2 kl 10.30 Undra sa flundra Älta kulturknut

7/2 kl 13.00 Undra sa flundra Älta kulturknut

8/2 kl 9.15 Filt & kudde Förskolan Trevklövern, Östberga

8/2 kl 10.00 Filt & kudde Förskolan Trevklövern, Östberga

9/2 kl 9.45 Filt & kudde förskolan Glasmålningen Blåsut

12/2 kl 10.00 förskolan Arken, Rågsved

13/2 kl 9.30 Speldosan på Trappan i Vällingby

14/2 kl 9.30 Hallå i lådan på förskola Sportstugan Enskede

15/2 kl 9.00 Hallå i lådan på förskolan Vingåkern Enskede-Årsta-Vantör

15/2 kl 10.15 Undra sa flundra på förskolan Vingåkern Enskede-Årsta-Vantör

17/2 kl 12.30 Filt & kudde på biblioteket i Hallstavik

19/2 Kl 9.30 Filt & kudde på förskola i Hagsätra

19/2 Kl 10.10 Filt & kudde på förskola i Hagsätra

20/2 kl 9.10 Hallå i lådan på förskola i Årsta

20/2 kl 9.50 Hallå i lådan på förskolan i Årsta

20/2 kl 10.30 Hallå i lådan på förskolan i Årsta

21/2kl 9.30 Filt & kudde på förskola i Årsta

21/2kl 10.15 Filt & kudde på förskola i Årsta

22/2 kl 9.00 Hallå i lådan på Önskeförskolan. Söder

23/2 kl 9.30 Filt & kudde på förskolan Åkermyntan

23/2 kl 10.10 Filt & kudde på förskolan Åkermyntan

 

Mars

6/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Skogslyan Farsta strand

6/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Skogslyan Farsta strand

7/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Sagoskogen Farsta strand

7/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Sagoskogen Farsta strand

8/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Havsörnen, Fagersjö

8/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Havsörnen, Fagersjö

9/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Havsörnen, Fagersjö

9/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Havsörnen, Fagersjö

12/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Havsörnen, Gubbängen

12/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Havsörnen, Gubbängen

13/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Rymden, Hökarängen

13/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Rymden, Hökarängen

14/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Morgongården, Hökarängen

14/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Morgongården, Hökarängen

15/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Kakburken, Sköndal

15/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Kakburken, Sköndal

16/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Skeppet, Gubbängen

16/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Skeppet, Gubbängen

18/3 kl 13.00 Speldosan söndagsteater i Rinkeby

19/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Kakburken, Sköndal

19/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Kakburken, Sköndal

20/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Fölet, Farsta

20/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Fölet, Farsta

21/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Ålö, Farsta

21/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Ålö, Farsta

21/3 kl 17.00 Speldosan på Efterhäng på Midsommargården

22/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Blombacka, Farsta

22/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Blombacka, Farsta

23/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Ängen, Gubbängen

23/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Ängen, Gubbängen

26/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Kolonnetten, Tallkrogen

26/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Kolonnetten, Tallkrogen

27/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Bullerbyn, Tallkrogen

27/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Bullerbyn, Tallkrogen

28/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Bullerbyn, Tallkrogen

28/3 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Bullerbyn, Tallkrogen

29/3 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Kryddgården, Hökarängen

 

April

9/4 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Kakburken, Sköndal

9/4 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Kakburken, Sköndal

10/4 kl 9.30 Filt & kudde på förskolan Kannan, Vällingby

10/4 kl 10.15 Filt & kudde på förskolan Kannan, Vällingby

11/4 kl 9.30 Filt & kudde på förskolan Rio, Östermalm

12/4 kl 9.30 Filt & kudde på förskolan Klisterburken, Vällingby

12/4 kl 10.15 Filt & kudde på förskolan Klisterburken, Vällingby

13/4 kl 9.45 Filt & kudde på förskolan Sjöberget, Aspudden

16/4 kl 9.30 Hallå i lådan på Kistahöjdens förskola i Kista

16/4 kl 10.10 Hallå i lådan på Kistahöjdens förskola i Kista

17/4 kl 10.00 Hallå i lådan på förskolan Fröhuset, Kista

17/4 kl 14.00 Hallå i lådan på förskolan Oddegården i Kista

18/4 kl 9.30 Hallå i lådan på förskolan Bullerbyn i Akalla

18/4 kl 10.10 Hallå i lådan på förskolan Bullerbyn i Akalla

19/4 kl 9.00 Undra sa flundra på Trombon i Södertälje

19/4 kl 10.30 Undra sa flundra på Trombon i Södertälje

23/4 kl 9.30 Hallå i lådan på förskolan Blomsterängen i Husby

23/4 kl 10.10 Hallå i lådan på förskolan Blomsterängen i Husby

24/4 kl 10.00 Hallå i lådan på förskolan Elbacken i Kista

24/4 kl 14.00 Hallå i lådan på förskolan Bergsgården i Rinkeby

26/4 kl 9.00 Undra sa flundra på Trombon i Södertälje

26/4 kl 10.30 Undra sa flundra på Trpmbon i Södertälje

27/4 kl 9.30 Hallå i lådan förskolan Växthuset i Rinkeby

27/4 kl 10.10 Hallå i lådan förskolan Växthuset i Rinkeby

 

Maj

2/5 kl 9.30 Hallå i lådan på förskolan Gamlebyplan 9 i Rinkeby

2/5 kl 10.10 Hallå i lådan på förskolan Gamlebyplan 9 i Rinkeby

3/5 kl 9.30 Hallå i lådan på förskolan Norrgården i Rinkeby

3/5 kl 10.10 Hallå i lådan på förskolan Norrgården i Rinkeby

4/5 kl 9.30 Hallå i lådan på förskolan Trädgården i Akalla

4/5 kl 14.00 Hallå i lådan på förskolan Solrosen i Husby

8/5 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Ålgrytevägen 101, Bredäng

8/5 kl 10.15 Konsäärt på förskolan Ålgrytevägen 101, Bredäng

9/5 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Björksätravägen 53, Sätra

9/5 kl 10.15 Konsäärt på förskolan Björksätravägen 53, Sätra

14/5 kl 9.30 Hallå i lådan på förskolan Gamlebyplan 3 i Rinkeby

14/5 kl 10.10 Hallå i lådan på förskolan Gamlebyplan 3 i Rinkeby

15/5 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Vårholmsbackarna 114, Vårberg

15/5 kl 10.15 Konsäärt på förskolan Vårholmsbackarna 114, Vårberg

16/5 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Ekholmsvägen 333, Skärholmen

18/5 kl 9.30 Konsäärt på introdutionsförskolan Rönnholmsgränd 42, Vårberg

20/5 kl 10.00 Bebispodden SR sångsamling live på Kulturhuset

20/5 kl 13.00 Hallå i lådan på Kista bibliotek

21/5 kl 10.15 Hallå i lådan på Kista bibliotek

21/5 kl 13.00 Hallå i lådan på Kista bibliotek (svenska med baby)

22/5 kl 10.15 Hallå i lådan på Kista bibliotek

22/5 kl 13.00 Hallå i lådan på Kista bibliotek

24/5 kl 10.00 Hallå i lådan på Rinkeby bibliotek

25/5 kl 9.30 Hallå i lådan på Rinkeby bibliotek

25/5 kl 10.10 Hallå i lådan på Rinkeby bibliotek

25/5 kl 13.00 Hallå i lådan på Rinkeby bibliotek

29/5 Speldosan x 2 på turné i Årjäng

30/5 Speldosan x 2 på turné i Årjäng

31/5 Speldosan x 2 på turné i Årjäng

 

Juni

4/6 kl 9.30 Konsäärt på förskolan Mirabell i Hässelby gård

4/6 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Mirabell i Hässelby gård

5/6 kl 9.30 30 Konsäärt på förskolan Äppelgården i Hässelby gård

5/6 kl 10.10 Konsäärt på förskolan Äppelgården i Hässelby gård

9/6 kl 13.00 Badorkestern vid fontänen på torget i Hökarängen

12/6 kl 10.30 Filt & kudde på Köpmanholms förskola utanför Norrtälje (Yxlan)

13/6 kl 13.00 Badorkestern vid parkleken Bandängens plaskdamm i Bandhagen

14/6 kl 10.00 Badorkestern vid plaskdammen i Akalla by

14/6 kl 14.00 Badorkestern vid plaskdammen Lofoten i Kista

15/6 kl 10.00 Badorkestern vid plaskdammen Rinken, Rinkeby

15/6 kl 14.00 Badorkestern vid plaskdammen i Hinderstorpsparken, Rinkeby

18/6 kl 14.00 Badorkestern vid fontänen på torget i Rinkeby

18/6 kl 16.00 Badorkestern vid fontänen på torget i Rinkeby

19/6 kl 10.00 Badorkestern vid plaskdammen Trudelutten, Kista

19/6 kl 14.00 Badorkestern vid plaskdammen I Husby gård, Husby

20/6 kl 14.00 Badorkestern vid fontänen på torget i Akalla

20/6 kl 16.00 Badorkestern vid fontänen på torget i Akalla

21/6 kl 18.00 Midsommarjazz på torget i Hökarängen

 

ht-18

Augusti

8/8 kl 14.00 Speldosan i Bandängens parklek, Bandhagen

9/8 kl 18.00 Speldosan på torget i Hökarängen, program SommarHökis

15/8 kl 14.00 Undra sa flundra i Bandängens parklek, Bandhagen

19/8 kl 14.30 Undra sa flundra, Reflexen i Kärrtorp

25/8 kl 11.00 Undra sa flundra i Hinderstorpsparken, Rinkeby

25/8 kl 15.00 Undra sa flundra på Långbroparken dag

26/8 kl 14.00 Undra sa flundra i Bandängens parklek, Bandhagen

31/8 kl 9.30 prel Hallå i lådan Husby bibliotek

 

September

31/8 kl 13.00 prel Hallå i lådan Husby bibliotek

6/9 kl 15.00 prel Undra sa flundra i Fagerlidsparken, Hökarängen

15/9 kl 12.00 Speldosan på Jakobsbergs bibliotek

18/9 fm Filt & kudde på Önskeförskolan, Södermalm

20/9 Konsäärt visas 10 min på Kolla Kultur

24/9 Hallå i lådan x 3 i Bromma på förskolor i Bromma SDF

25/9 kl 9.30 Hallå i lådan på förskolan Klara, Norrmalm

25/9 kl 10.10 Hallå i lådan på förskolan Klara, Norrmalm

26/9 kl 9.30 Hallå i lådan på förskolan Vidar, Norrmalm

26/9 kl 10.10 Hallå i lådan på förskolan Vidar, Norrmalm

27/9 Hallå i lådan x 3 i Bromma på förskolor i Bromma SDF

28/9 Hallå i lådan x 3 i Bromma på förskolor i Bromma SDF

 

oktober

1/10 Hallå i lådan x 3 i Bromma på förskolor i Bromma SDF

2/10 kl 10.15 Hallå i lådan på Öppna förskolan Forsängen, Farsta strand

3/10 kl 9.30 Hallå i lådan på förskolan Sture, Norrmalm

3/10 kl 10.10 Hallå i lådan på förskolan Sture, Norrmalm

4/10 kl 9.30 Hallå i lådan på förskolan Svea, Norrmalm

4/10 kl 10.10 Hallå i lådan på förskolan Svea, Norrmalm

5/10 Hallå i lådan x 3 i Bromma på förskolor i Bromma SDF

Vecka 41 Tokbok i Hässeölby-Vällingby SDF

Vecka 42 Tokbok i Hässeölby-Vällingby SDF

Vecka 43 Tokbok i Hässeölby-Vällingby SDF

 

November

Vecka 45 Tokbok i Farsta SDF

Vecka 46 Tokbok i Farsta SDF

Vecka 47 Tokbok i Farsta SDF

Vecka 48 Tokbok i Farsta SDF

 

December

3/12 Filt & kudde x2 på Aspudddens bibliotek

5/12 kl 9.30 Filt & kudde på Förskolan Björnlandet

5/12 kl 10.15 Filt & kudde på Förskolan Björnlandet